12-oji gerumo diena: PAKALBINK ATSKIRTĄJĮ
Šiandienos gerumo aktas – sukurti bendrystę su tais, kurie gali jaustis atstumti ar vieniši. Pagalvokite apie žmogų jūsų klasėje, darbovietėje, kaimynystėje ar kitoje grupėje, kuris galbūt jaučiasi atskirtas. Pabandykite šiandien jį pakalbinti ar pakviesti prisijungti prie bendros veiklos. Nesvarbu, ar tai būtų pasiūlymas prisėsti šalia, kartu pažaisti žaidimą ar trumpai pasikalbėti, tai gali leisti tam žmogui pasijusti pastebėtam ir vertinamam. Šiuo gerumo aktu ne tik jį nudžiuginsite, bet ir atversite duris naujai draugystei bei sustiprinsite esamą bendruomenę.
Bendruomenė – tai erdvė, kurioje dalijamasi bendromis veiklomis, interesais, vertybėmis ir kuriami geranoriški tarpusavio ryšiai. Bendruomenėje kiekvienas žmogus yra vertinamas ir priklauso grupei, o bendruomenės sėkmė priklauso nuo jos narių įtrauktumo ir ryšių stiprumo. Todėl svarbu pasirūpinti tais nariais, kurie gali jaustis atskirti ar nepastebėti. Šventės yra puikus laikas priminti visiems, kad mes visi priklausome bendruomenei.
Senovės lietuvių tradicijose Kūčios ir Kalėdos buvo ne tik šeimos, bet ir bendruomeniškumo bei dosnumo laikas. Per šventes buvo svarbu ne tik pasidalyti maistu su šeimos nariais, bet ir parodyti atjautą bei pasirūpinti tais, kurie neturėjo galimybių švęsti arba gyveno vargingiau. Todėl per Kūčias šeimos dažnai pakviesdavo prisijungti neturtingus kaimynus, vienišus ar keliaujančius žmones, kad jie galėtų taip pat pajusti šventės dvasią ir pasijusti bendruomenės dalimi. Toks gestas buvo laikomas garbingu ir net šventu veiksmu, nes žmonės tikėjo, kad parodyta meilė ir gerumas atsigręš atgal – kad ateinančiais metais Dievas atsilygins už gerus darbus. Ir tikrai galime teigti, kad šios tradicijos padėjo išlaikyti stiprius bendruomeninius ryšius, kurie jungė žmones ir ugdė tarpusavio pagarbą bei atjautą šimtus metų.
Kaip Tu šiandien pasirūpinsi tais, kurie gali jaustis atstumti ar vieniši?
Daugiau skaitykite tinklaraščio skiltyje „Kalėdų laukimo kalendorius 2024“.