16-oji gerumo diena: ATSIPRAŠYK
Kiekvienas galime klysti. Tačiau būdami netobuli mes visada turime galimybę tobulėti. Atsiprašymas būtent ir yra viena iš galimybių mums keistis, tapti geresniais.
Atsiprašymas – tai drąsos, sąžiningumo ir empatijos reikalaujantis gestas. Atsiprašydami mes pripažįstame savo klaidas, atsisakome išdidumą ir parodome pagarbą kito žmogaus jausmams. Šis veiksmas ne tik atkuria santykius, bet ir išlaisvina mus pačius nuo kaltės ar įtampos. Atsiprašydami net ir už mažiausią klaidą galime įteikti didžiausią kalėdinę dovaną ir kitiems, ir sau.
Apie tai pasakoja ir pirmoji ir viena garsiausių kalėdinių istorijų – Charleso Dickenso „Kalėdų giesmė“. Istorijos herojus kietaširdis ir savanaudis šykštuolis Ebenezeris Skrudžas Kalėdų išvakarėse sulaukia netikėtų svečių. Jį aplanko Kalėdų praeities, dabarties ir ateities dvasios, kurios parodo, kaip jo veiksmai skaudino aplinkinius ir kokia liūdna ateitis jo laukia, jei jis nesikeis.
Šis susidūrimas su tiesa priverčia Skrudžą permąstyti savo gyvenimą ir pasikeisti. Jis tampa dosnus, geranoriškas ir rūpestingas, atveria savo širdį tiems, kuriems jo pagalba labiausiai reikalinga – vargingai gyvenančiai Krečitų šeimai. Šis kalėdinis pasakojimas vaizdingai atskleidžia, kad atgaila ir noras ištaisyti savo klaidas gali būti ne tik tiltu tarp žmonių, bet ir į geresnę mūsų pačių versiją.
Galbūt šiandien verta atsigręžti į savo gyvenimą? Ar norėtumei ko nors atsiprašyti?
Daugiau skaitykite tinklaraščio skiltyje „Kalėdų laukimo kalendorius 2024“.